Виховна робота

Без шкідливих звичок

Виховна година

Методична розробка 2014

Виховна робота в ліцеї проводиться згідно з комплексним річним планом та щомісячними планами роботи, які складені за такими напрямами виховання:

 1. громадське ;
 2. родинно – сімейне ;
 3. військово – патріотичне ;
 4. трудове;
 5. естетичне;
 6. моральне;
 7. екологічне;
 8. формування здорового способу життя;
 9. превентивного та правового;

Дані плани передбачають різноманітні форми роботи:

1. Інформаційно – масові (диспути, дискусії, інтелектуальні ігри, інформаційні уроки, вечори);
2. Зустрічі з ветеранами війни і праці, лікарем – наркологом, працівниками правоохоронних органів;
3. Практичні (екскурсії, походи, конкурси профмайстерності, конкурси технічної та художньої творчості, конкурси художньої самодіяльності);
4. Наочні (музеї , книжкові виставки , випуск стінгазет);
5. Діалогічні (бесіди, лекції , „круглі столи”, молодіжні акції);
6. Урочисті вечори, вечори пам’яті, вечори відпочинку.

        Структурним підрозділом внутрішньоліцейної системи керування виховним процесом, який координує науково – методичну та організаційну роботу майстрів в/н, класних керівників та вихователів є методичне об’єднання з виховної роботи, яке спрямоване на формування у них уміння плідно працювати з учнями, охоплює питання планування, організації та аналізу ефективності виховного процесу. Робота об’єднана спланована на рік, є щомісячні плани роботи, протоколи засідань метод комісії .

        В ліцеї є актова зала, яка розрахована на 100 місць. В актовій залі відбуваються зустрічі з видатними людьми, концерти, репетиції гуртків художньої самодіяльності .

        Гуртки художньої самодіяльності мають у своєму розпорядженні колекції костюмів українських національних (3 види), Діда Мороза та Снігуроньки, бальні плаття та інші. Документація про облік роботи гуртків є у наявності. А саме:

 • Розклади роботи гуртків;
 • Плани роботи гуртків;
 • Журнали обліку роботи гуртків.

        Протягом 15 років колективи художньої самодіяльності ліцею беруть участь в обласних та районних оглядах – конкурсах, міському конкурсі «Юні зірки Харкова» і посідають призові місця.

        Одним із найважливіших напрямків навчально – виховної роботи в ліцеї є правове виховання. В ліцеї розроблені :

 

 1. Заходи , щодо профілактики тютюнопаління , вживання алкоголю , наркотичних препаратів , формування здорового способу життя ;
 2. Заходи щодо посилення соціального захисту пільгового контингенту ;
 3. Тематика виховних заходів , спрямованих на підвищення рівня правової культури учнів ;
 4. Заходи щодо посилення профілактики злочинності , наркоманії та захворювання на СНІД серед лілейної молоді , які цілеспрямовано виконуються .

 Право освітня та право виховна робота в групах, метою якої є розуміння і потреба дотримуватися законів України, прищеплювати повагу до Конституції, дає позитивний результат, а саме – зниження злочинності, як показано на графіку в динаміці .

20.12.2016 року в нашому ліцеї пройшов КВК. Основна мета у процесі проведення і підготовки КВК – навчити школярів творчо мислити, швидко орієнтуватися в навколишній обстановці, знаходити правильну відповідь і давати її в дотепній формі. КВК уже багато років популярний серед молоді і має значні переваги перед іншими формами організації вечорів. Під час цієї гри учні мали можливість проявити свої таланти: артистичні здібності, кмітливість, швидкість реакції і, звичайно, неабияке почуття гумору

КВК – це гра, змагання і весела естрадна вистава. Тому під час оцінювання відповідей команд в першу чергу журі враховувало винахідливість та кмітливість учасників команд.

КВК показав, що є переможці, але не має переможених. Усі виклались на сто відсотків, кому не пощастило в цей день, ті зможуть реалізувати себе у майбутньому. Де буде ще багато змагань та потрібна буде учнівська наполегливість та творчість!!!