Батькам

Шановні батьки!

Не перекладайте відповідальності за виховання дитини на державу, учбовий заклад.

Формуйте загальну культуру, яка б відповідала вічним цінностям, стандартам толерантної поведінки. Подавайте власний приклад толерантної поведінки, оскільки найбільш схильними до проявів насилля є люди, які в дитинстві зазнали жорстокості й інших видів дискримінації.

Створюйте умови для соціалізації дитини в реальному житті (гуртки, заняття спортом, участь у громадських організаціях, русі волонтерів). Спільна позитивна діяльність, співтворчість позитивно впливає на соціалізацію.

Вчіться разом з дитиною користуватися новими медіа, які є цінним джерелом інформації. Головне: дати зрозуміти, що нові медіа – засіб отримання інформації та професійного зростання, розширення потенціалу конструктивної реалізації, а не самоціль.

Обговорюйте з дітьми не тільки позитивну інформацію, а й негативну, не бійтеся відвертих розмов.

Покажіть, як слід організовувати дозвілля. Якщо батьки проводять дозвілля лише пасивно, то важко очікувати від дитини іншого.

Якщо батьки не задоволені поведінкою та успіхами своєї дитини, це ще не привід, щоб відмовити їй у любові та підтримці. Нехай вона живе в атмосфері тепла і довіри.

Рекомендації вступникам
Ви одержали досить багато інформації. Складіть список професій, які найбільше Вам підходять, тобто ті, які:
– подобаються;
– здаються цікавими і перспективними;
– підходять для реалізації життєвих планів;
– в яких Ви могли б проявити себе завдяки своїм здібностям;
– є актуальними на ринку праці.
В даному випадку можна скористатися формулою «Хочу – Можу – Потребно». Для цього потрібно скласти три списки професій:
1- ті, які здаються привабливими, подобаються;
2 – відповідають Вашим здібностям, талантам і можливостям;
3 – на які існує попит.
Якщо у всіх трьох списках опиняться однакові професії – вибір зроблений!
Оцініть так звану «конфліктну зону». Чи не суперечить обрана професія в з Вашими переконаннями, життєвими ценностями? Наскільки реальні можливості працевлаштування за спеціальністю? Який рівень професійної підготовки необхідний?
До речі, не всі знають, що кожна професія має певні показання і протипоказання за станом здоров’я. Адже не враховувати таку важливу складову процесу вибору було б безрозсудно. Тому не забудьте відвідати лікаря і між іншим дізнатися у нього, наскільки ваше здоров’я відповідає обраній професії.

Техніка вибору професії:
Складіть список якостей «ідеальної» для Вас роботи.
З усього списку виберіть 10 найважливіших.
Оцініть кожний критерій за 10-бальною шкалою.
Потім спробуйте визначити, наскільки Ви відповідаєте вимогам кожної з обраних професій, теж в балах, щоб потім можна було порівняти і досить точно оцінити значимість кожного з критеріїв.
Проаналізуйте, чи розвинені у Вас необхідні професійні якості, чи відповідають ваші інтелектуальні здібності, психологічні особливості, стан здоров’я вимогам професії.
Потім проведіть аналіз: підсумуйте і проаналізуйте результати. Ви зрозумієте, яка професія з усього списку більше за інші підходить Вам по всіх пунктах, обговоріть своє рішення з друзями, батьками, вчителями, психологом, профконсультантом.
Не забудьте прислухатись до інтуїції. Під час такого аналізу раптово виникає нез’ясоване розуміння того, що, наприклад, найбільш ідеальна за всіма параметрами професія викликає сумнів, або ж не подобається – це і є інтуїція, прислухайтеся до неї, подібні речі просто так не відбуваються.
Визначте основні практичні кроки до успіху: в якому учбовому закладі можна здобути потрібну освіту, як розвивати в собі професійно важливі якості, де можна одержати практичний досвід роботи за обраною спеціальністю, як підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці.
Вдалого Вам вибору!

Поради батькам